pp.František už zajtra navštívi mariánsku svätyňu na Sardínii

22.09.2013 11:33

Pápež František v nedeľu 22. septembra ráno o 7.30 hod. odletí na návštevu Svätyne Panny Márie v Bonarii pri Cagliari, ktorá predstavuje pre Katolícku cirkev najdôležitejšiu mariánsku svätyňu na Sardínii. Ide o kostolík a väčší chrám, ktorý v roku 1926 pápež Pius XI. povýšil na baziliku minor. Svätyňu v súčasnosti spravujú pátri mercedariáni, ktorí obývajú priľahlý kláštor.

Očakáva sa účasť 350-tisíc pútnikov, ktorí chcú Svätého Otca v Cagliari pozdraviť. V rámci programu sa pápež František v úvode stretne so zástupcami sveta práce na námestí Largo Carlo Felice, ktorým sa prihovorí. „Je jasné, že svet práce chce pápežovi povedať o svojom utrpení, utrpení tých, ktorí sú nezamestnaní, utrpení vyplývajúcom z neistoty,“ uviedol k plánovanému stretnutiu arcibiskup Cagliari Mons. Arrigo Miglio.

Pred svätyňou pozdraví miestne autority a v priľahlej bazilike zase chorých. O 10.30 hod. bude pápež František predsedať svätej omši na námestí pred svätyňou. V jej závere sa spolu s veriacimi pomodlí modlitbu Anjel Pána.

Po spoločnom obede so sardínskymi biskupmi v Pápežskom seminári v Cagliari sa pápež František stretne aj s chudobnými, o ktorých sa stará tamojšia charita a väzňami. Predstaviteľom sveta kultúry sa prihovorí v Aula Magna Pápežskej teologickej fakulty Sardínie a s mladými sa stretne pri príležitosti ukončenia podujatia „Rozhoďte svoje siete“. Predpokladaný čas návratu pápeža do Vatikánu je o 19.30 hod. –mf–