Do Česka sa vrátil bývalý "Mesiáš" s manželkou

30.10.2013 07:54

Jan Dvorský v roku 1993 napísal knihu Syn Človeka a vyhlásil sa za Mesiáša. Niektorí ľudia údajne sekte odovzdávali majetky. Dvorskí to popierajú.

Praha 30. októbra (TASR) - Početná česká rodina Jana a Lucie Dvorských sa pred týždňom po 20-ročnom vandrovaní Európou vrátila do vlasti. Jan Dvorský, ktorý sám seba volal Parsifal Imanuel, si v Česku vyslúžil smutnú povesť sektára a podľahlo mu množstvo ľudí. Práve on odviedol obľúbenej herečke Milene Dvorskej jej dcéru Luciu. Informoval o tom dnes spravodajský portál iDNES.cz.

Rodina vyvolávala kontroverzné reakcie aj tým, že odmietala posielať dcéru do školy. Kvôli sporom s úradmi sa potom odsťahovala do cudziny a rodičia tvrdili, že sa už do Česka nevrátia.

Teraz sú však Dvorskí späť. Prenajali si dom na okraji Prahy a vybaľujú okolo 500 škatúľ s vecami. Budú tam žiť s ôsmimi deťmi a osemmesačným vnukom Edgarom. Uviedla to dcéra legendárnej zosnulej herečky Mileny Dvorskej, najznámejšej úlohou Marušky vo filmovej rozprávke Bol raz jeden kráľ...Jan Dvorský v roku 1993 napísal knihu Syn Človeka a vyhlásil sa za Mesiáša. Niektorí ľudia údajne sekte odovzdávali majetky. Dvorskí to popierajú. Otec rodiny (47) si už hľadá prácu. Nemá podobu dlhovlasého guru a hovorí o tom, aký býval odporne ctižiadostivý.

Web iDNES.cz tiež v článku spomenul, že Dvorskí žili určitý čas na Slovensku.

Herečka Milena Dvorská zomrela pred Vianocami v roku 2009 bez toho, aby sa s dcérou a jej manželom zmierila.